• Dania gotowe

W naszym kraju znajdziemy zapewne tylu samo zwolenników przygotowywania posiłków, co osób, które najchętniej nigdy nie wykonywałyby tej czynności. Dla tego drugiego grona gotowanie jest smutnym obowiązkiem, wyłącznie służącym zaspokajaniu podstawowej potrzeby, jaką jest jedzenie. Bardzo często zdarza się, że niechęć do przyrządzania potraw wiąże się z małymi umiejętnościami kulinarnymi, co powoduje jeszcze większą awersję do przygotowywania posiłków. Na szczęście wraz z rozwojem technologicznym zostały udoskonalone metody przechowywania żywności, co przedłużyło termin jej zdatności do spożycia. Bardzo dobrze to widać na przykładzie dań gotowych przeznaczonych dla wegan, wegetarian oraz osób jedzących produkty odzwierzęce. Stały się one szansą dla nich na spożywanie ciepłych posiłków w domowych warunkach bez konieczności posiadania umiejętności kulinarnych.

Dania gotowe to świetne rozwiązanie dla wegan i wegetarian

Przyrządzanie potraw bez używania produktów pochodzenia odzwierzęcego stanowi dla wielu osób nie lada wyzwanie. Należy posiadać wiedzę na temat ich zamienników, a także doskonale odnajdywać się w realiach smakowych, by przyrządzane potrawy były po prostu zjadliwe. Na szczęście mamy na to rozwiązanie. Wegańskie i wegetariańskie dania w słoiku oraz innych opakowaniach to artykuły spożywcze, dzięki którym nie trzeba zastanawiać się, co zrobić na obiad. Wystarczy wyjąć je na talerz lub włożyć do garnka, odpowiednio podgrzać, a następnie zaspokoić apetyt. W naszym asortymencie znajdziesz wiele wspaniałych propozycji gotowych potraw, które aż się proszą o to, by je wypróbować w zaciszu domowej kuchni.

Wegetariańskie dania w słoiku to pomysł na obiad dla zapracowanych osób

Ciągły pęd związany z dbaniem o karierę zawodową, ogrom obowiązków do wykonywania, a także konieczność łączenia pracy z domem powoduje, że coraz więcej osób ma mniej czasu na przygotowywanie posiłków. Chcemy jeść smacznie, ale i szybko, gdyż zaoszczędzony w ten sposób czas możemy przeznaczyć na inne, w naszym mniemaniu, ważniejsze czynności niż gotowanie. Z tego też względu wybieramy tzw. fast foody, które, w szczególności w dużych ilościach, nie są odpowiednie dla zdrowia. Ponadto żywienie się w barach szybkiej obsługi mocno nadwyręża domowy budżet, co przy zwiększonych wydatkach na rachunki może się okazać przysłowiowym gwoździem do finansowej trumny.

Gotowe dania wegetariańskie i wegańskie w słoiku jawią się więc jako fantastyczne rozwiązanie opisywanych problemów. Można je przygotować w zaledwie kilka - kilkanaście minut, co trwa na ogół krócej niż „wycieczka” do baru szybkiej obsługi.

Gotowe dania do mikrofalówki czy do podgrzania na kuchence

Jedną z największych zalet przyrządzania gotowych dań jest łatwy sposób ich podgrzewania. Wystarczy zapoznać się z informacjami zamieszczonymi przez producenta na opakowaniu i postępować zgodnie ze wskazówkami. W naszym asortymencie znajdziesz produkty wegetariańskie i wegańskie przeznaczone do samodzielnego podgrzania w kuchence mikrofalowej lub w garnku. Świetnie sprawdzą się na obiad, lunch, a nawet kolację. Wystarczy zaledwie kilka chwil, by móc cieszyć się ciepłym posiłkiem. Sięgnij po gulasz z soczewicy i komosy ryżowej w słoiku lub po fasolkę z wegańską kiełbasą, gdy tylko dopadnie Cię głód.

Wegetariańskie potrawy w słoiku - gdy nie masz pomysłu na obiad

Do Twojej kuchni zakradły się nuda i rutyna? Nie chcesz co tydzień jeść tej samej potrawy na obiad lub kolację? Wegetariańskie i wegańskie dania gotowe w słoiku pomogą Ci przełamać monotonię w przygotowywaniu posiłków i staną się dla Ciebie niezwykle smaczną alternatywą. Wprowadź do swojej diety nieco urozmaicenia i wypróbuj potrawy zrobione z roślinnych produktów, które w niczym nie ustępują ich mięsnym odpowiednikom. Sięgnij po potrawkę z fasoli z seitanem oraz grzybami shitake w słoiku lub sprawdź zamienniki tuńczyka i przekonaj się, że można jeść smacznie, zdrowo i stosunkowo tanio.

Spróbuj kuchni z różnych zakątków świata

Kulinaria niejedno mają imię, dlatego też cenimy je za różnorodność i możliwość poznawania nowych smaków. Wegańskie i wegetariańskie dania gotowe w słoiku, mimo że nie zawierają mięsa, zapewniają niesamowite doznania smakowe i umożliwiają zapoznawanie się ze składnikami pochodzącymi z najróżniejszych stron świata. Wśród tego rodzaju produktów należy wymienić m.in. wegańskie bolognese z zamiennikiem tuńczyka PlanTuna czy też wegański sos boloński. Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, by wypróbować sałatkę meksykańską lub zjeść chili non carne. Gotowe wegańskie wariacje tych dań są więc sposobem na poznanie nowych smaków.

Gotowe dania doskonale sprawdzą się na wyjazdach

Wiele osób podczas urlopu wybiera się w podróż, by odpocząć od obowiązków służbowych oraz trudów dnia codziennego. Warto jednak pamiętać, że nawet weekendowe wyjazdy generują spore koszty, a regularne jedzenie w restauracjach dodatkowo je zwiększa. Jeżeli więc z jednej strony chcesz odpocząć od gotowania, a z drugiej strony nie chcesz żywić się wyłącznie w lokalach gastronomicznych, to gotowe dania w słoikach pozostają dla Ciebie świetną alternatywą. Niezależnie bowiem od tego, czy wybrałeś się w podróż kamperem, czy też spędzasz wolny czas w apartamencie z kuchnią, wegańskie potrawy przyrządzisz bardzo szybko i sprawnie w zastanych warunkach.

Gotowe dania w słoiku możesz przygotować wtedy, gdy masz na nie ochotę

Długi termin przydatności do spożycia to kolejna z bardzo ważnych zalet, o których można mówić w kontekście gotowych dań w słoikach. Słoiki pozwalają bowiem na przechowywanie potraw w różnej formie, także płynnej. W połączeniu z metodą pasteryzacji żywności wszystkie gotowe dania (nie tylko wegańskie lub wegetariańskie) można bezpiecznie trzymać na półce i jeść wtedy, gdy nastąpi taka potrzeba. Warto również wspomnieć, że tego typu produkty w przypadku wykorzystania części z nich, można jeszcze przez kilka dni przechowywać w lodówce.

Wegańskie dania gotowe w słoiku, czyli wiesz, co jesz

Na etykietach gotowych dań w słoikach lub innego rodzaju opakowań zawsze znajduje się ich skład oraz wykaz wartości odżywczych. Nie musisz więc obawiać się sytuacji, w których spożyjesz daną potrawę i nie będziesz wiedzieć, co się w niej znajdowało. Jest to niezwykle ważne w szczególności dla wegan lub wegetarian, którzy eliminują ze swojej diety sporą liczbę produktów i chcą jeść zgodnie z własnymi przekonaniami. Gotowe dania na ogół odpowiadają indywidualnym potrzebom żywieniowym konsumenta i zawierają informacje o wykluczeniach czy też alergenach.

Gotowe potrawy w ofercie sklepu ze zdrową żywnością eatTOfit

Wiemy doskonale, że różnorodność to podstawa, dlatego też w asortymencie naszego sklepu ze zdrową żywnością znajdziesz wiele propozycji gotowych dań w słoikach, tubkach czy też innego rodzaju opakowaniach. Do zaproponowania mamy produkty wegetariańskie m.in. zamienniki mięsa mielonego. W ofercie coś dla siebie znajdą także weganie. Gotowe dania takie jak komosa ryżowa z warzywami, kurkumą i curry czy też gulasz z soczewicy i komosy ryżowej powinny zadowolić nawet najbardziej wymagających konsumentów. Oczywiście, to tylko przykładowe potrawy – w tej kategorii spotkasz ich znacznie więcej. Wypróbuj je sam i ciesz się ciepłym posiłkiem bez konieczności gotowania!